O Alowym do rzeczywistości podejściu

Wraz z nastaniem okresu chorobowego w naszej rodzinie, odkryłam, że nasze najmłodsze dziecię jest istotą na wskroś praktyczną, a jej świat działa wedle jasno określonych zasad. To chyba najbardziej racjonalna osoba w naszym domu. Alo, bo o niej mowa, nie daje się ponieść okolicznościom! Polega na prawdach znanych i szanowanych. Do rzeczy, jednak!

Wszyscy chorujemy. Jak jeden mąż, można by rzec. Najlepiej trzymała się jednak Ala. Mimo zasmarkania ogólnego, nie dolegało jej nic więcej. W końcu, gdy cała reszta zaczęła dochodzić do siebie, układ odpornościowy Alo dał znać o tym, że przez kilka dni musiał pracować w szkodliwych warunkach i potrzebuje urlopu. Nasz maluszek dostał gorączki. Nikt by o tym nawet nie wiedział, gdyby nie przyszła o tym zakomunikować.

Koło północy podniosła się w swoim łóżeczku, chwilę pokwiliła i postanowiła przyjść do mnie. Przytuliła się na chwilę, co pozwoliło mi odkryć jej podniesioną temperaturę, i zarządziła: „Piciu”. Już biegnę, złotko kochane! Ona zaś ułożyła się wygodnie na mojej poduszce. Gdy już się napiła, znów się wtuliła i wskazując na drzwi i słabym głosem powtarzając: „Tam. Tam”. Któż by zgadł, czym rzeczone „tam” być może w tym wypadku! Dlatego też zignorowałam polecenie i delikatnie ją kołysałam. Po kilku chwilach zapytałam, czy nie wzięłaby może lekarstwa. Mały trzpiot z ulgą na mnie spojrzał, wskazał na drzwi i z uśmiechem rzekł: „Taaam!”. Czyli dziecię wie, że syropek pomoże! Wysoka świadomość istnienia.

Przyniosłam syrop, mała z radością wypiła swoją dawkę, dała mi buziaka, powiedziała: „Pa, pa” i wróciła do swojego łóżeczka. Tam wygodnie się ułożyła, przykryła kołdrą i poszła spać. Praktyczna bez reszty.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “O Alowym do rzeczywistości podejściu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s